Jak znaleźć tanie noclegi

Jak znaleźć tanie noclegi

Ceny za noclegi w Polsce osiągają naprawdę ogromne wartości. Dlatego też nic dziwnego, że każdy chciałby znaleźć odpowiedni nocleg dla siebie, po jak najniższej cenie. Nie warto od razu decydować się na te kwoty, które widnieją na stronach, tylko warto poszukać czegoś ciekawego, ale tańszego. Rynek nieruchomości na wynajem, zarówno długi i krótkoterminowy, jest znacznie większy, niż kilka lat temu, więc jest w czym wybierać.

Gdzie szukać?

Jeśli ktoś zastanawia się, jak znaleźć tanie noclegi, to oczywiście odpowiedzią, która automatycznie powinna przyjść do głowy w dzisiejszych czasach, jest Internet. Jest to najlepsze źródło informacji o noclegach i promocjach na nie, które dodatkowo jest tak naprawdę stale aktualizowane.

Oczywiście, nadal warto korzystać z różnych poleceń od znajomych, czy po prostu dzwonić prosto do konkretnego, popularnego miejsca w danej miejscowości. Jednak w ten sposób zupełnie pomija się aspekt taniości. Warto czasem poświęcić kilka minut, by dzięki temu zaoszczędzić całe setki złotych nawet na kilku nocach. Dzięki temu wyjazd może stać się przyjemniejszy i pojawią się oszczędności na inne wydatki.

Strony z ogłoszeniami

Jest to bardzo ogólna fraza, jednak ma zawierać w sobie po prostu ogół najpopularniejszych stron internetowych, na których znajdują się różne ogłoszenia o wynajem. Są to bardziej popularne miejsca, jak booking, które w większości oferują typowo krótkoterminowy najem na nocleg. Lecz są również inne miejsca, jak olx, gumtree, czy też Airbnb, które dają nieco więcej możliwości.

Jeśli chodzi o sam booking, to warto szukać noclegów na ten stronie z kilku powodów. Przede wszystkim jest tam masa ofert, a więc każdy znajdzie coś dla siebie. Ogromna konkurencja sprawia, że osoby i firmy, które wynajmują pokoje, mieszkania, czy apartamenty, oferują niższe ceny. Konkurują również między sobą jakością i stylem wyposażenia mieszkania. Kto często korzysta z bookingu, dobrze wie, że można również trafić tam na częste promocje i dodatkowe programy dla osób, które korzystają aktywnie z tej strony.

Natomiast Airbnb wyróżnia się tym, że również można trafić tam na bardzo okazyjne ceny. Strona przede wszystkim zasłynęła z tego, że ludzie, którzy na przykład wyjeżdżali gdzieś na kilka miesięcy, czy to do pracy, czy też na wakacje, po prostu wystawiali swoje lokale na wynajem, by te nie stały puste, natomiast nowi najemcy również mogli oferować w tym czasie swoje mieszkanie innym. Jest to naprawdę ciekawe i tanie rozwiązanie.

Grupy na mediach społecznościowych

Jest to kolejne miejsce, w którym można znaleźć wiele ciekawych ofert na tanie noclegi. Wielką zaletą tego rozwiązania jest to, że przepływ informacji w mediach społecznościowych jest strasznie szybki. Dlatego po stworzeniu postu, że poszukuje się taniego noclegu, już w kilka chwil można otrzymać co najmniej kilka odpowiedzi z konkretnymi namiarami.

Dodatkową zaletą jest bezpośredni kontakt z właścicielami takich miejsc, którzy chętnie dosyłają zdjęcia miejsca, którym jest się zainteresowanym.

Na takich grupach społecznościowych ludzie również chętnie dzielą się opiniami i to nie tylko tymi negatywnymi, ale znajdzie się również wiele pozytywnych, które można uznać za naprawdę bardzo wiarygodne.

Szukaj z dala od głównych atrakcji i centrum

Najdroższe noclegi zawsze są w tych najbardziej atrakcyjnych miejscach. Ceny mogą być nawet kilka razy wyższe niż w innych lokalizacjach w tym mieście. Często właśnie płaci się w takim miejscu za lokalizację, a nie na przykład za jakość i wygodę.

Dlatego, jeśli ktoś chciałby znaleźć nie tylko tani nocleg, ale również odpowiednio wyposażony i wygodny, to powinien szukać miejsc poza centrum, z dala od plaż, czy też głównych atrakcji. Czasem wystarczy oddalić się o kilkaset metrów, by ceny drastycznie spadły. Jest to naprawdę spora oszczędność, a chyba każdy jest w stanie przejść kilkaset metrów więcej, niż gdyby wynajął coś droższego. Warto również pamiętać o tym, że jeśli ktoś potrzebuje taniego noclegu, rzeczywiście tylko żeby wejść, przespać się i wyjść, to również nie zawsze warto przepłacać za super wygody, a skupić się jedynie na tym, by było schludnie i po prostu znajdowało się odpowiednie miejsce do spania.

Pora spróbować negocjacji

Polacy bardzo często popełniają błąd, jakim jest automatyczne akceptowanie ceny, jaka znajduje się w ogłoszeniu. Za każdym razem warto skontaktować się z właścicielem obiektu i porozmawiać z nim, czy nie można by jeszcze nieco obniżyć cenę. Zawsze w ramach podziękowania można mu zaproponować darmową promocję i dobre opinie na stronach internetowych i w mediach społecznościowych. Wiele osób na pewno zgodzi się obniżyć nieco swoją marżę, by mieć kolejnego zadowolonego klienta, który nie tylko wróci, ale jeszcze sprowadzi ze sobą innych.

Szukając taniego noclegu, zawsze warto poświęcić na to nieco czasu, by mieć pewność, że nie przepłaciło się za miejscówkę. Kosztuje to jedynie trochę poświęcenia, natomiast w portfelu może zostać po każdej nocy co najmniej kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych, które zawsze można spożytkować w inny sposób.