Rolety do salonu

W salonie, który jest synonimem wygody, musi przyciągać przytulny wystrój okien. A do niedawna w salonach panowały zasłony i firanki, jednym słowem, tekstylne zasłony okienne, ale dziś obraz jest nieco inny, tkaniny stopniowo ustępują miejsca roletom. Ten nowoczesny wystrój okna nie pozbawia salonu przytulności, reguluje światło znacznie lepiej niż tkaniny, a okna z nim nie tracą swojej estetyki.

Korzyści z rolet w salonie

   Nikt się nie ma wątpliwości: tradycyjny materiał na oknach wygląda pięknie i tworzy przytulność. Jednak nadal jest mniej funkcjonalny od rolet, a wiele zalet nowoczesnych wzorów rolet jest tego dowodem. Tak, więc rolety są dobre z kilku powodów.

  • Po pierwsze, taki wystrój okna znacznie wygodniej reguluje stopień oświetlenia niż materiał. Aby uzyskać optymalne oświetlenie za pomocą łańcucha lub drążka sterującego, wystarczy obrócić lamele pod odpowiednim kątem, przesunąć lub całkowicie zamknąć.
  • Po drugie, rolety nie tracą funkcji dekoracyjnych.Tak, w niektórych przypadkach nie są one tak pompatyczne jak zestaw z zasłonami, lambrekinami i tiulem, ale brak blasku w tym przypadku nie jest wadą. Istnieje wiele kolorów, wzorów, faktur, które mogą uzupełniać otoczenie salonu w domu i mieszkaniu.
  • Po trzecie, rolety są praktyczne, aby je utrzymać w czystości, wystarczy od czasu do czasu przetrzeć lamele miękką gąbką lub odkurzaczem. Nie trzeba tracić czasu na demontaż, jak ma to miejsce w przypadku tekstyliów.
  • Po czwarte, można wybrać projekt dla dowolnego z istniejących stylów, czy to rodzaj stylu, ascetyczny minimalizm, artystyczny kicz. Jeśli naprawdę ktoś nie chce rozstać się z zasłonami z tkanin, każdą z odmian rolet można uzupełnić lekką zasłoną lub lekkim tiulem.

Co wziąć pod uwagę kupując rolety do salonu?

Projekt salonu będzie wyglądał na kompletny i komfortowy, jeśli zwróci się uwagę na następujące czynniki: 

  • Stopień oświetlenia
  • Wielkość pokoju
  • Opcje okna
  • Styl wnętrza.

Wszystkie istniejące typy rolet, w dowolnej formie i z dowolnego materiału, znajdą swoje miejsce na oknach salonu.

Rolety z materiału

 

   Wiele stylów, w których odpowiednie są zwykłe tkaniny, wygląda całościowo dzięki roletom. Te produkty z tkanin, nawet te najskromniejsze, są po prostu wspaniałe. Poza tym, że potrafią dobrze regulować oświetlenie, dodają również nutki komfortu i spokoju dzięki wzornictwu. A konstrukcja rolet cieszy się różnorodnością. To nie tylko jednobarwne skromne płótna, ale także wiele wydruków, kolorów, faktur. Wzory pasują do wnętrz w klasycznym stylu, uzupełniają minimalizm, podkreślają Prowansję.

Lamele poliestrowe w roletach

   Poliester ma dobrą praktyczność, która nie odbiera jego właściwości dekoracyjnych. Z tego materiału powstają rolety pionowe. Różne tekstury i kolory pozwalają wybrać najlepszy dodatek do atmosfery salonu. Rolety pionowe pasują do każdego okna, ale szczególnie dobrze wyglądają na oknach panoramicznych. Optymalna długość lameli zależy od podłogi. Konstrukcja jest łatwa w obsłudze i pozwala przesuwać rolety w różnych kierunkach: do środka i od środka.

Konstrukcje z tworzyw sztucznych

   Najbardziej powściągliwy i skromny wygląd to rolety poziome z tworzywa sztucznego. Ich maksimum dekoracyjne to różnorodność kolorów. Ale jest niezaprzeczalny plus: są to najtrwalsze z istniejących rodzajów rolet, więc w domu, w którym są dzieci i zwierzęta, są najlepszym rozwiązaniem. Rolety plastikowe uzupełniają każdy styl, w którym minimalizm jest główną cechą. Ale można je również z powodzeniem łączyć z tkaninowymi zasłonami.

Lamele metalowe (aluminiowe) w roletach

   Rolety poziome z aluminiowymi lamelami to klasyka tego gatunku. Wyglądają najbardziej powściągliwie ze wszystkich. Konstrukcje są bardzo lekkie, wygodne w regulowaniu ich strumienia świetlnego, a co najważniejsze, są łatwe do czyszczenia. W przypadku pomieszczeń, w których główną cechą jest komfort, nie są one najlepszą opcją, ale będą mogły uzupełnić nowoczesne proste wnętrza w stylu hi-tech, loft lub industrialny.

Rolety bambusowe

   W salonie, gdzie tematem jest ekologia, najbardziej odpowiednią opcją jest roleta z bambusa lub poziome rolety z bambusowych lameli. W każdym razie rolety są lekkie, bezpieczne, nie boją się wilgoci i zmian temperatury. Są prawie niemożliwe do zdeformowania lub uszkodzenia. Ładne beżowe i zielonkawe odcienie tworzą przyjemną relaksującą atmosferę.

Wystrój salonu z drewnianymi roletami

   W wyrafinowanych salonach z pięknymi drewnianymi meblami najlepszym uzupełnieniem będą drewniane rolety. Drewno wygląda równie dobrze zarówno w ciemnym kolorze, jak i w jasnym. Lamele mogą być wykonane nie tylko ze zwykłego drewna lipowego, jesionowego lub klonowego, ale z egzotycznego drewna lub drogiego mahoniu. Drewniane rolety poziome są najczęstszą formą. Istnieją również opcje pionowe ciężkie, dzięki nim salon na pewno będzie wyglądał ekskluzywnie.

Plisowane rolety w salonie

   Plisowane rolety wykonane z tektury falistej zdobią okna w salonie nie gorzej niż rolety z tkaniny. Ta opcja jest najbardziej dekoracyjna z istniejących. Po pierwsze, przyczynia się do tego bardzo szeroka paleta kolorów i wzorów. Po drugie, nawet najprostsze papierowe żaluzje faliste wyglądają stylowo, elegancko i lekko.