Wypożyczalnia samochodów do przeprowadzki

Wypożyczalnia samochodów

Jak szybko uporać się z przeprowadzką? To pytanie zadaje sobie każdy kto musi sprostać temu wyzwaniu. Przetransportowanie wszystkich rzeczy ze starego mieszkania do nowego lokum jest niezwykle czasochłonnym i skomplikowanym procesem. Wbrew ogólnie panującej opinii z oferty wypożyczalni samochodowej mogą skorzystać wszyscy, włącznie z osobami, które są na etapie zmiany miejsca zamieszkania. Jak przebiega proces wynajmu pojazdu dostawczego? Czy podjęcie takiej decyzji jest korzystne i wygodne?

Samodzielna przeprowadzka – czas start!

Posiadanie własnego mieszkania to marzenie większości młodych osób, które po ukończeniu studiów chcą w końcu się usamodzielnić i wyprowadzić z domu rodzinnego. Niestety prócz wysokich kosztów związanych z zakupem nieruchomości i jej późniejszego wykończenia musimy uwzględnić również koszty przeprowadzki, wynikające z wynajęcia tzw. firmy oferującej usługi przeprowadzki mieszkań. Jednak nie każdy wybiera drogę na skróty, chcąc zaoszczędzić dodatkowe pieniądze bardzo często decydujemy się na samodzielne przewiezienie rzeczy osobistych, mebli, sprzętów itp., ale czy aby na pewno jest to tanie rozwiązanie? Otóż, nic bardziej mylnego przeprowadzka samochodem osobowym jest równie kosztowna co skorzystanie z usług profesjonalnej firmy transportowej. Tracimy czas i pieniądze, dlatego też w tym wypadku o wiele korzystniejszą opcją będzie wynajem auta dostawczego.

Wypożyczalnia samochodów
transport mebli we Wrocławiu

Wypożyczalnie samochodowe bardzo często kojarzą się wszystkim z drogimi autami oraz ofertą kierowaną wyłącznie do majętnych klientów. Jak się okazuje rzeczywistość jest zupełnie inna, obecnie z usług firm wynajmujących pojazdy zarówno osobowe, jak i dostawcze chętnie korzystają również osoby, które planują w niedługim czasie przeprowadzić się do nowego mieszkania.  Zalet wypożyczenia samochodu dostawczego na czas przeprowadzki jest całe mnóstwo. Pierwszą z nich jest bez wątpienia oszczędność czasu. Pojazdy dostawcze mają większą ładowność w związku, z czym możemy zapakować do nich znacznie więcej co znacznie zmniejsza ilość wykonanych kursów ze starego mieszkania do nowego i odwrotnie. Oprócz cennego czasu oszczędzamy również pieniądze. Ceny paliwa z miesiąca na miesiąc rosną, samochody osobowe spalają znacznie więcej, czego wynikiem jest ich częstsze tankowanie. Mniejsza ilość przebytych kilometrów to mniejsze zużycie paliwa!

Krok pierwszy – poszukiwania wypożyczalni samochodoweji wybór właściwego pojazdu

W chwili, kiedy zdecydujesz się na wynajem auta dostawczego natychmiast rozpocznij poszukiwania odpowiedniej firmy zajmującej się profesjonalnym wynajmem samochodów. Jeżeli nie masz pewności, czy w pobliżu miejsca zamieszkania zlokalizowana jest wypożyczalnia to wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy internetu, a w zasadzie to wyszukiwarki internetowej. Wiele firm posiada rozbudowane i bogate w cenne informacje strony internetowe, które umożliwiają bezpośrednie skontaktowanie się z wypożyczalnią.
Dużą sympatią wśród klientów wypożyczalni cieszy się usługa rezerwacji pojazdu online. Wybierając auto dostawcze do przeprowadzki Wrocław https://przeprowadzki-wroclaw-24.pl/ dużą uwagę należy skupić przede wszystkim na wielkości jego ładowności – klienci z reguły wybierają pojazdy o dopuszczalnej masie do 3,5 tony. Samochody te są funkcjonalne, proste w obsłudze i co najważniejsze bezpieczne.

Krok drugi – warunki umowy i koszty

Z usług wypożyczalni samochodowej skorzystać może każda osoba w wieku powyżej 18 roku życia, która posiada ważny dokument prawa jazdy oraz dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość np. paszport. Nierzadko także firmy wymagają od klientów tego by posiadali oni uprawniania na prowadzenie pojazdów od co najmniej roku. Celem takiego działania jest wyłącznie kwestia zachowania bezpieczeństwa na drodze co w dużej mierze zależy właśnie od doświadczenia kierowcy. Przed podpisaniem umowy wynajmu należy koniecznie zapoznać się z jej warunkami, dodatkowo wynajmujący powinien dokonać sprawdzenia stanu technicznego pojazdu.

Jaki jest koszt wypożyczenia samochodu dostawczego do przeprowadzki? Ku zaskoczeniu wszystkich ceny są nadzwyczaj atrakcyjne, obecnie za pełną dobę należy zapłacić w granicach 50-70 zł. Przed podpisaniem umowy warto spytać pracownika o limit dzienny przebytych kilometrów, przeoczenie tego aspektu i nieświadome dopełnienie warunków umowy może skończyć się doliczeniem dodatkowych opłat.

Krok trzeci – przeprowadzka

Trzecim a zarazem ostatnim krokiem jest sam proces przeprowadzki z Wrocławia do Warszawy https://przeprowadzki-wroclaw-24.pl/przeprowadzki-wroclaw-warszawa/. W trakcie przewozu rzeczy z jednego mieszkania do drugiego należy dbać nie tylko o wypożyczone auto, ale też i o transportowane pakunki. Zarówno meble jak i sprzęty AGD powinny zostać odpowiednio zabezpieczone np. przy pomocy folii bąbelkowej, tak by na wypadek gwałtownego zahamowania nie uległy uszkodzeniu. Duży wpływ na bezpieczeństwo przewodu ma sposób naszej jazdy, prowadząc pojazd dostawczy, który jest większy od samochodu osobowego trzeba wykazać się dużą odpowiedzialnością oraz rozwagą. Dysponując autem z wypożyczalni przeprowadzka zajmie niespełna jeden dzień.